Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ať žije Matějská duben 2011

 Sice už nejsme nejmladší,ale i přesto se rády bavíme a to i na pouti.A tak jsme se rozhodli,že si vyrazíme na matějskou pouť do Prahy.Jen my- 3 čarodky.Já jsem si přehodila směnu,takže jsem jako vždy jela po noční.A proč ne? Už jsem zvyklá.

Takže jsem ráno dorazila ke Zdeně do Liberce a s Milenou jsme vyrazily do matičky Prahy.Zaparkovaly jsme na Čerňáku a vyrazily metrem do středu města.Tam jsme prolezly pár obchodů a samozřejmě jsme navštívily i cukrárnu,kde mají úúúžasné zákusky. Mňam! Byl problém si vybrat. No a pak jsme vyrazily na Matějskou.Ještě jsme to stihly dopoledne,kdy je vstup zadarmo.Atrakcí tam již bylo pomálu,ale i tak jsme si užily.Vlezli jsme do strašidelného zámku. No tma,rachot a občas vylezlá nějaká potvora a na konci,jak jinak, na mě číhala Milena. No ne že bych se nelekla!!!! Lekla a jak!

Sluníčko svítilo,tak jsme procházely pouť,koukaly co je kde nového a zajímavého.A protože si pořád střílíme jen ze sebe,tak jsme si šly vytřelit do střelnice.A vystřelily jsme si na válečkách -jak jinak-než plyšáky.

Samozřejmě jsme se taky občerstvily-gyros a pivečko.

Po opuštění pouti,jsme vyrazily na Václavák,kde jsme si daly zmrzlinu-výbornou a chytaly sluneční paprsky pod svatým Václavem.No a pak jsme vyrazily k O2 aréně do Harfy udělat nějaké nákupy,ale samozřejmě se to neobešlo bez trapasu.Jako vždy. Vlezly jsem u Muzea do metra a hledaly trasu na Českomoravskou. A tak nějak jsme se popletly a vyčetly z mapy,že z B nám to jede rovnou ,bez přestupu,ale přímo u vstupu do metra jsme vyčetly,že musíme přestupovat. "Ale jak to?Vždyt jsme na Můstku a odtamtud se přestupovat nemusí? Tam vede metro přímo? Jak to?" Musíme se zeptat obsluhy. "To musíte na na trasu B a pak na konečnou."  "Ale vždyt tam jsme? Vždyť jsme na Můstku?"  " Aha,když vy ani nevíte kde jste?"   Páni!!!! No jo,my nejsme na Můstku a u Muzea,bomba. No jo,ale co Můstek a nebo Muzeum-je to oboje od" M " No hlavně že jsme trefily.Takže vzhůru Do Harfy. Na mě tam padla krize po noční,takže jsem po chvíli při kafi usínala u stolku.No alw pak jsem to nějak rozchodila a tak jsme vyrazily shánět se Zdenou boty. Sehnaly a pěkné,ikdyž dražší,ale pohodlné.No nakonec jsem si koupila i já.Pěkné od Olivera.A protože byly pohodlné a já měla bolavé nohy z polobotek,tak jsem se rovnou přezula.Jééé pohodlíčko..... .No a pak jsme už vyrazily na Čerňák k autu a vyrazily domů!

Den a výlet se vyvedl,bylo nám fajn,užily jsme si to.

                               1713s.jpg  

                               1746s.jpg