Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velká pardubická a fenomén Váňa.
Jako každý rok,tak i letos jsme netrpělivě čekaly na druhý víkend v říjnu a na Velkou pardubickou.Sledujeme ji převážně už od televizních obrazovek,ale zase všechno lépe vidíme.Netrpělivě jsme očekávaly,jestli ještě nastoupí Josef Váňa.A nastoupil,ve svých skoro 57-letech.
Je 15:35 a koně se chystají na start. A je zahájena Velká pardubická.Blíží se velký Taxis a nervozita stoupá.Sláva,koně prošli až na jednoho,ale Váňa jede!Další překážky,jeden pád z koně a jeden zraněný kůň,který to bohužel už nerozchodí.
Ale Váňa stále jede a dostává se z prostředka mezi první koně dopředu.Napětí stoupá,Váňa se svým valachem Tiumenem přidává na tempu.Cílová rovinka a Váňa předvádí svůj obdivuhodný finiš,jaký nemá zatím nikdo jiný z žokejů.Davy na tribunách šílí a skandují "Váňa,Váňa!!!" Já sedím u telky,zaťaté pěsti pro štěstí,pomalu ani nedýchám,oči se mi zamlžují a hrdlo mám stažené. A ze třetího místa Váňa postupně předjíždí jednoho a pak i vedoucího koně a do cíle vjíždí JAKO PRVNÍ!!!!
DAVY ŘVOU!!! A já skoro taky. To není možné!!!!!Po šesté zvítězil!!! V cíli se kolem Váni okamžitě srocují ostatní jezdci a blahopřejí mu k jeho triumfu.
No co dodat,takový jezdec,jako je pan Josef Váňa se asi dlouho nenarodí.A nebo že by jeho syn? Kdo ví!
 
Tak že pane Váňo máte náš velký obdiv a gratulace.

Obrazek